Barcelona (Hiszpania)

Barcelona / Hiszpania

Drugie co do wielkości miasto Hiszpanii, położone nad Morzem Śródziemnym, w sercu autonomicznego regionu Katalonii. Najłatwiej dostać się tam samolotem, podróż z Polski trwa około 2,5 godziny. W pobliżu miasta (około 10 km) znajduje się międzynarodowe lotnisko, z którego do centrum kursuje szybki pociąg podmiejski. Drugie lotnisko to Barcelona/Girona (97 km od Barcelony). Istnieje możliwość zwiedzania indywidualnego lub wykupienia wycieczki fakultatywnej od armatora. Należy jednak pamiętać, że wycieczki fakultatywne nie są dostępne w języku polskim!

Jak poruszać się po mieście?
Solidnym fundamentem komunikacji miejskiej jest składająca się z 9 linii sieć metra oraz średnio rozbudowana sieć autobusów miejskich. Port i nabrzeża przy których cumują statki wycieczkowe znajdują się około 16 km od głównego lotniska, blisko centrum, na końcu słynnego deptaka Las Ramblas. Jeżeli planowane jest zwiedzanie komunikacją miejską, to polecamy bilet T-10 (do kupienia w automatach przy stacjach metra). Kosztują one €9,45 i obowiązują na 10 przejazdów. Może z niego korzystać kilka osób jednocześnie, a jeden przejazd może trwać nawet do 75 minut z przesiadkami. Dostępny jest również odkryty autobus Barcelona City Tour, który zatrzymuje się w pobliżu najważniejszych punktów miasta. Koszt to €24/os dorosłą i €14/dziecko między 4 a 12 rokiem życia. Jeden bilet obowiązuje na dwie trasy i daje możliwość przesiadek.


Atrakcje w porcie:

 1. Las Ramblas - główna ulica Barcelony, znajduje się w dzielnicy Gotyckiej, prowadzi od centralnego placu miasta - Plaza de Cataluna - aż do portu. Najbardziej ruchliwe miejsce w mieście. Można tu znaleźć wiele kafejek, ulicznych teatrów, mimów oraz barwnych straganów. Federico Garcia Lorca, hiszpański poeta powiedział kiedyś: "Rambla to jedyna ulica na świecie, która mogłaby nie mieć końca". Na jej końcu, od strony portu stoi pomnik Krzysztofa Kolumba zwrócony twarzą ku morzu.
  Informacje praktyczne:
  Aby dostać się na Las Ramblas z portu, najlepiej skorzystać z portowego autobusu transferowego Blue Bus, który odjeżdża z terminali pasażerskich i zatrzymuje się w okolicy pomnika Krzysztofa Kolumba. Koszt to ok. €2/os. w jedną stronę i €3/os. w dwie strony. Od pomnika Krzysztofa Kolumba do Las Ramblas dojdziemy spacerem w minutę. Jest to bardzo zatłoczona ulica, należy uważać na kieszonkowców. Jedzenie jest tam najdroższe, a niekoniecznie najlepsze. Na posiłek lub kawę warto zagłębić się w mniejsze, boczne uliczki.
 2. Barri Gotic / Dzielnica Gotycka - najstarsza część Barcelony, zupełnie inna niż reszta miasta, z własnym niepowtarzalnym klimatem. Można zachwycać się tu urokiem niezwykle malowniczych, wąskich, średniowiecznych uliczek. Warto zwiedzić gotycką katedrę św. Eulalii.
  Informacje praktyczne: Do Barri Gotic dostaniemy się pieszo z Las Ramblas. Wśród wąskich uliczek łatwo się zgubić, polecamy więc zaopatrzenie się w dobrą mapę miasta. Wstęp do katedry św. Eulalii kosztuje kilka euro i obejmuje wstęp do wnętrza, wjazd windą na dach oraz zwiedzanie krużganka z muzeum i stawem po którym pływa 13 gęsi. Podczas mszy wstęp do katedry jest bezpłatny ale niemożliwe jest robienie zdjęć oraz wejście do windy czy krypty z sarkofagiem.
 3. Playa de Catalunya (Plac Kataloński) – serce miasta, miejsce, w którym przecinają się główne aleje i wznoszą najznakomitsze budynki.
  Informacje praktyczne: Do Playa de Catalunya dojdziemy pieszo z Las Ramblas lub z Barri Gotic. Jest to punkt wypadowy do wielu atrakcji w mieście, gdyż odjeżdżają stąd linie metra (L1 i L3) i liczne linie autobusowe.
 4. La Sagrada Familia / Kościół Św. Rodziny – powszechnie rozpoznawalny symbol Barcelony. Rozpoczęte w końcu XIX wieku, dotąd nie ukończone monumentalne dzieło najbardziej znanego Katalońskiego artysty, Antonia Gaudiego. Budowla zadziwia swoim rozmachem i formą - sprawia wrażenie usypanej z piasku. Prace nad jej ukończeniem wciąż trwają.
  Informacje praktyczne: Do Sagrada Familia dojedziemy metrem z Playa de Catalunya. Istnieją dwie możliwości: a) wsiąść w linię L3 (zieloną) w kierunku Trinitat Nova i przejechać jeden przystanek do Passeig de Garcia. Nie wychodzić ze stacji metra i przesiąść się w linię L2 (fioletową) w kierunku Badalona Pompeu Fabra. Wysiadamy na przystanku Sagrada Familia; b) wsiąść w linię L1 (czerwoną) w kierunku Hospital de Bellvitge i przejechać jeden przystanek do Universitat. Nie wychodzić ze stacji metra i przesiąść się w linię L2 (fioletową) w kierunku Badalona Pompeu Fabra. Wysiadamy na przystanku Sagrada Familia. Jeśli planujemy wejść do katedry, to najlepiej udać się tam jak najwcześniej, gdyż kolejki są bardzo długie. Wstęp do Sagrada Familia kosztuje €13/os., z przewodnikiem audio €17/os (osoby poniżej 18 roku życia, studenci płacą €11/os, z przewodnikiem audio €14). Bilet nie obejmuje wjazdu na wieżę - kosztuje dodatkowo €3/os.
 5. Park Güell - niesamowity bajkowy park, zaprojektowany i zbudowany przez genialnego katalońskiego architekta Antonio Gaudiego na życzenie jego przyjaciela Eusebio Güella, bogatego przemysłowca. Projekt w założeniu był osiedlem dla bogatej burżuazji na jednym ze wzgórz na przedmieściach Barcelony, jednak tego projektu Gaudí nigdy nie ukończył. W 1922 roku władze miasta wykupiły teren i przekształciły go w park miejski. Od 1984 roku park znajduje się na Liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.
  Informacje praktyczne: Wstęp do parku jest bezpłatny. Warto wejść na sam szczyt wzgórza, skąd rozciąga się piękny widok na miasto. Do parku można się dostać: a) jadąc z Playa de Catalunya metrem L3 (linia zielona) w kierunku Trinitat Nova i wysiąść na przystanku Vallcarca, skąd do parku dojdziemy spacerem w ok. 15 minut. b) spod Sagrada Familia dotrzemy do parku pieszo (ok. 35 minut spacerem) lub wsiadając w metro L4 (linia pomarańczowa) na przystanku Verdaguer w kierunku Trinitat Nova. Z metra należy wysiąść na przystanku Joanic i przesiąść się w autobus nr 116, który jedzie bezpośrednio pod park (przystanek Larrard-Olot.
 6. Casa Batlló - blok mieszkalny niedaleko centrum miasta, zaprojektowany przez Gaudiego. Falująca konstrukcja ozdobiona niebiesko-zielonymi mozaikami pozostaje w kontraście ze stonowaną architekturą otoczenia. Najbardziej intrygujący jest dach, przypominający kształtem fantastycznego smoka.
  Informacje praktyczne: Wstęp do wnętrza domu kosztuje ok. €21/os. Studenci i młodzież płacą ok. €16, a dzieci do 7 roku życia mają wstęp gratis. Godziny zwiedzania: 7 dni w tygodniu od 9:00 do 21:00. Do Casa Battlo z Playa de Catalunya dotrzemy pieszo (ok 10min. spacerem) lub metrem L3 (linia zielona) w kierunku Trinitat Nova. Należy wysiąść na przystanku Passeig de Gracia.
 7. Casa Milá - nadzwyczajna konstrukcja autorstwa słynnego hiszpańskiego architekta Antoniego Gaudí stojąca przy jednej z głównych arterii miasta.
  Informacje praktyczne: Wstęp do wnętrza domu kosztuje ok. €17/os. Studenci i młodzież płacą ok. €15, dzieci pomiędzy 7 a 12 rokiem życia płacą ok. €8, a dzieci do 6 roku życia mają wstęp gratis. Godziny zwiedzania: 7 dni w tygodniu od 9:00 do 18:30 w zimie i do 20:00 latem. Do Casa Mila z Playa de Catalunya dotrzemy pieszo (ok 18min. spacerem) lub metrem L3 (linia zielona) w kierunku Trinitat Nova. Należy wysiąść na przystanku Diagonal. Warto przejść spacerem spod Casa Batllo, to ok. 5 min drogi.
 8. Camp Nou - największy stadion piłkarski w Europie. Jego pojemność wynosi 98,800 widzów. Budowa obiektu zakończyła się 24 września 1957 roku. Na co dzień gra tutaj uwielbiana przez miliony kibiców FC Barcelona.
  Informacje praktyczne: Bilet do muzeum i zwiedzanie stadionu z przewodnikiem audio kosztuje € 22/os. Dzieci do 5 lat mają wstęp gratis, a od 6 do 13 lat płacą ok. €16,50. Zwiedzanie możliwe jest od poniedziałku do soboty w godzinach 10:00 - 20:00, a w niedziele i święta w godz. 10:00 - 14:30. Uwaga! W dniach, w których odbywają się mecze godziny otwarcia są zmieniane, należy sprawdzić, czy w danym dniu będziemy w stanie wejść do muzeum. Do Camp Nou dojedziemy z Playa de Catalunya metrem. Należy wsiąść w linię L3 (linia zielona) w kierunku Zona Universitaria i wysiąść na przystanku Palau Reial, skąd do stadionu dojdziemy pieszo.
 9. Plażowanie - najpopularniejsza plaża w Barcelonie to Barceloneta. Z okolic portu można do niej dojść pieszo w ok. 25 minut lub wsiąść w autobus nr 20 na przystanku Les Drassanes, który jedzie w kierunku Pg Maritim. Wysiąść należy na przystanku Almirall Cervera, z którego do plaży jest ok. 200 metrów. Podczas wakacji i sezonu urlopowego może być bardzo zatłoczona, szczególnie w weekendy, warto więc pomyśleć o innej plaży. Plaża Icaria jest czystsza i mniej tłoczna, a dostać się do niej można idąc pieszo na przystanek metra Barceloneta (ok. 15 minut spacerem), gdzie należy wsiąść w linię L4 (pomarańczową) w kierunku La Pau. Przystanek najbliżej plaży to Ciutadella / Vila Olimpica. Po wyjściu z metra należy kierować się w stronę dwóch wieżowców.
 10. Oceanarium- jedna z największych atrakcji turystycznych w Barcelonie. Składa się z 21 zbiorników wodnych z różnymi formami życia morskiego. Jest to świetna atrakcja dla dzieci!
  Informacje praktyczne: Oceanarium otwarte jest codziennie od 9:30 do 21:00 (w lipcu i sierpniu do 23:00). Wstęp kosztuje ok. €19/os., dzieci od 5 do 10 lat płacą €14/os. Do Oceanarium dotrzemy z portu pieszo (ok. 15 min. spacerem).

Samolot

Połączenie: Warszawa - Barcelona el Prat

Linie Lotnicze: Lot, WizzAir, Ryanair

Połączenie: Poznań - Barcelona el Prat
Gdańsk- Barcelona el Prat
Katowice - Barcelona el Prat

Linie Lotnicze: WizzAir

Połączenie: Poznań - Barcelona el Prat
Warszawa - Barcelona el Prat

Linie Lotnicze: Ryanair

UWAGA! Istnieje możliwość podróży na trasie Warszawa - Barcelona z przesiadką, liniami lotniczymi Lufthansa, Swiss, KLM, Austrian itp. Dostępne są również połączenia z przesiadką do Barcelony z innych lotnisk w Polsce. Aktualnych połączeń najlepiej szukać na stronie www.skyscanner.pl

Praktyczne informacje:
Z lotniska w Barcelonie do portu dostać się można:
 • Jadąc taksówką bezpośrednio do portu. Koszt to ok. €25-30. Każda walizka jest płatna dodatkowo po €1. Czas podróży to ok. 25 minut.
 • Jadąc autobusem transferowym Aerobus (linia A2) na stację Plaza de Cataluna. Cena biletu w jedną stronę to €5,65/os. w jedną stronę, bilet w dwie strony kosztuje €9,75. Podróż trwa ok. 35 minut. Bilety do kupienia są u obsługi na przystanku przy terminalu, u kierowcy lub w automatach biletowych. Autobus odjeżdża co 10-20minut. Szczegółowe informacje na stronie www.aerobusbcn.com. Na przystanku Plaza de Cataluna należy przejść na stację metra i wsiąść w linię zieloną (linia 3). Bilet kosztuje €2/os., a czas podróży to ok. 2 min. Wysiąść należy na stacji Drassanes. Ze stacji Drassanes do portu najlepiej przejść pieszo - dostępny jest portowy autobus transferowy, który dowozi bezpośrednio pod terminal.


Połączenie: Kraków - Barcelona Girona
Gdańsk - Barcelona Girona
Rzeszów - Barcelona Girona
Bydgoszcz - Barcelona Girona
Katowice - Barcelona Girona
Wrocław - Barcelona Girona

Linie Lotnicze: Ryanair

Praktyczne informacje:
Z lotniska w Gironie do portu w Barcelonie dostać się można:
 • Jadąc autobusem transferowym do Barcelony na stację Estacio el Nord. Koszt biletu w jedną stronę to ok. €15/os, w dwie strony ok. €25/os. Czas podróży to ok. 1godz. i 15minut. Ze stacji Estacio el Nord najlepiej przejść na przystanek Pg Pujades-Napols i wsiąść w autobus miejski nr 14 (w kierunku Via Augusta-Amigo) i wysiąść na przystanku Pg de Colom. Bilet kosztuje ok. €2, a czas podróży wyniesie ok. 20 minut. Więcej informacji na temat publicznego transportu w Barcelonie znaleźć można na stronie www.tmb.cat/en/home. Z przystanku do portu najlepiej przejść pieszo - dostępny jest portowy autobus transferowy, który dowozi bezpośrednio pod terminal.
 • Jadąc taksówką lub autobusem na stację kolejową w Gironie, skąd należy wsiąść w pociąg na stację Barcelona Sants. Czas podróży to ok. 1.5 godz. Bilet kosztuje ok. €9/os. Na stacji Sants należy iść na stację metra i wsiąść w linię zieloną (linia 3). Bilet kosztuje €2/os., a czas podróży to ok. 2 min. Wysiąść należy na stacji Drassanes. Ze stacji Drassanes do portu najlepiej przejść pieszo - dostępny jest portowy autobus transferowy, który dowozi bezpośrednio pod terminal.

Autokar

Czas podróży autokarem to ok. 33-37 godzin a orientacyjny koszt na 2012 rok to ok. 550-600zł w jedną stronę za osobę i ok. 800zł w dwie strony za osobę. Autokar zatrzymuje się na stacji Estacio el Nord, z której po przyjeździe najlepiej przejść na przystanek Pg Pujades-Napols i wsiąść w autobus miejski nr 14 (w kierunku Via Augusta-Amigo) i wysiąść na przystanku Pg de Colom. Bilet kosztuje ok. €2, a czas podróży wyniesie ok. 20 minut. Więcej informacji na temat publicznego transportu w Barcelonie znaleźć można na stronie www.tmb.cat/en.home Z przystanku do portu najlepiej przejść pieszo - dostępny jest portowy autobus transferowy, który dowozi bezpośrednio pod terminal.


Połączenie: Warszawa - Barcelona
Katowice - Barcelona
Poznań - Barcelona
Gdańsk - Barcelona
Przewoźnik: Sindbad

Połączenie: Warszawa - Barcelona
Katowice - Barcelona
Poznań - Barcelona
Wrocław - Barcelona
Wrocław - Barcelona
Gdańsk - Barcelona
Przewoźnik: Intercars

Samochód

Trasa wynosi około 2100-2500km i praktycznie w całości jest to podróż autostradą. Do wyboru są trasy przez Niemcy i Francję lub przez Czechy, Austrię, Włochy i Francję. W Niemczech korzystanie z autostrad jest bezpłatne. We Francji i Hiszpanii korzystanie z autostrad jest płatne i zależy od długości odcinka. Przed granicą czeską należy zaopatrzyć się w winiety na autostrady czeskie i austriackie. Koszt winiet na 10 dni w 2012 roku to ok. €23. We Włoszech autostrady płatne są za kilometr. W Barcelonie dojechać można bezpośrednio do portu i zostawić samochód na publicznym parkingu, który kosztuje ok. €12,50 za dzień. Rezerwacja nie jest konieczna.

Rzym / Włochy   Zachodnie Morze Śródziemne z Genui Termin: 26 sierpień 2019 - 2 wrzesień 2019 Ilość noclegów: 7 MSC Cruises MSC Seaview ceny od 1 009.00 /os. promocja Francja, Włochy, Hiszpania Palermo (Sycylia) / Włochy   Klejnoty Morza Śródziemnego z Barcelony Termin: 26 sierpień 2019 - 2 wrzesień 2019 Ilość noclegów: 7 Costa Cruises Costa Diadema ceny od 769.00 /os. promocja Hiszpania, Włochy, Francja Sankt Petersburg / Rosja   Europa Północna i Wyspy Brytyjskie Termin: 28 sierpień 2019 - 29 wrzesień 2019 Ilość noclegów: 32 Silversea Cruises Silver Spirit ceny od 13 300.00 /os. promocja Szwecja, Rosja, Estonia, Dania, Wielka Brytania, Francja, Portugalia, Hiszpania, Monako, Włochy Genua / Włochy   Zachodnie Morze Śródziemne z Civitavechia Termin: 28 sierpień 2019 - 4 wrzesień 2019 Ilość noclegów: 7 MSC Cruises MSC Seaview ceny od 909.00 /os. promocja Francja, Włochy, Hiszpania Portofino / Włochy   Śródziemnomorskie Krajobrazy Termin: 30 sierpień 2019 - 13 wrzesień 2019 Ilość noclegów: 14 Silversea Cruises Silver Shadow ceny od 6 800.00 /os. promocja Monako, Włochy, Francja, Hiszpania Valletta / Malta   Zachodnie Morze Śródziemne z Barcelony Termin: 30 sierpień 2019 - 6 wrzesień 2019 Ilość noclegów: 7 MSC Cruises MSC Bellissima ceny od 979.00 /os. promocja Hiszpania, Włochy, Malta, Francja Marsylia / Francja   Śródziemnomorskie Krajobrazy z Barcelony Termin: 30 sierpień 2019 - 6 wrzesień 2019 Ilość noclegów: 7 Aida Cruises AIDAnova ceny od 649.00 /os. promocja Hiszpania, Włochy, Francja Barcelona / Hiszpania   Klejnoty Morza Śródziemnego z Civitavecchia Termin: 30 sierpień 2019 - 6 wrzesień 2019 Ilość noclegów: 7 Costa Cruises Costa Diadema ceny od 999.00 /os. promocja Włochy, Francja, Hiszpania Kopenhaga / Dania   Z Warnemunde do Barcelony Termin: 30 sierpień 2019 - 10 wrzesień 2019 Ilość noclegów: 11 Costa Cruises Costa Favolosa ceny od 449.00 /os. promocja Niemcy, Dania, Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Portugalia Walencja   Z Warnemunde do Savony Termin: 30 sierpień 2019 - 11 wrzesień 2019 Ilość noclegów: 12 Costa Cruises Costa Favolosa ceny od 499.00 /os. promocja Niemcy, Dania, Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Portugalia, Włochy Marsylia / Francja   Śródziemnomorskie Krajobrazy z Majorki Termin: 31 sierpień 2019 - 7 wrzesień 2019 Ilość noclegów: 7 Aida Cruises AIDAnova ceny od 599.00 /os. promocja Hiszpania, Włochy, Francja Palma de Mallorca / Majorka   Klejnoty Morza Śródziemnego z Savony Termin: 31 sierpień 2019 - 7 wrzesień 2019 Ilość noclegów: 7 Costa Cruises Costa Diadema ceny od 849.00 /os. promocja Włochy, Francja, Hiszpania Rzym   Zachodnie Morze Śródziemne z Barcelony Termin: 31 sierpień 2019 - 7 wrzesień 2019 Ilość noclegów: 7 MSC Cruises MSC Seaview ceny od 909.00 /os. promocja Hiszpania, Francja, Włochy Palma de Mallorca / Majorka   Słoneczne Baleary z Barcelony Termin: 31 sierpień 2019 - 7 wrzesień 2019 Ilość noclegów: 7 Costa Cruises Costa Fascinosa ceny od 969.00 /os. promocja Hiszpania, Włochy Lizbona / Portugalia   Z Kopenhagi do Barcelony Termin: 31 sierpień 2019 - 10 wrzesień 2019 Ilość noclegów: 10 Costa Cruises Costa Favolosa ceny od 819.00 /os. promocja Dania, Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Portugalia Barcelona   Z Kopenhagi do Savony Termin: 31 sierpień 2019 - 11 wrzesień 2019 Ilość noclegów: 11 Costa Cruises Costa Favolosa ceny od 839.00 /os. promocja Dania, Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Portugalia, Włochy Kopenhaga / Dania   Ze Sztokholmu do Barcelony Termin: 31 sierpień 2019 - 12 wrzesień 2019 Ilość noclegów: 12 Costa Cruises Costa Magica ceny od 519.00 /os. promocja Szwecja, Dania, Holandia, Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Portugalia Marsylia / Francja   Ze Sztokholmu do Savony Termin: 31 sierpień 2019 - 14 wrzesień 2019 Ilość noclegów: 14 Costa Cruises Costa Magica ceny od 819.00 /os. promocja Szwecja, Dania, Holandia, Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Portugalia, Włochy Palma de Mallorca / Majorka   Zachodnie Morze Śródziemne Termin: 1 wrzesień 2019 - 8 wrzesień 2019 Ilość noclegów: 7 Royal Caribbean Cruise Line Oasis of the Seas ceny na zapytanie Hiszpania, Francja, Włochy Barcelona / Hiszpania   Włochy, Francja i Hiszpania z Barcelony Termin: 1 wrzesień 2019 - 8 wrzesień 2019 Ilość noclegów: 7 Norwegian Cruise Line Norwegian Epic ceny od 939.00 /os. promocja Włochy, Francja, Hiszpania Palma de Mallorca / Majorka   Słoneczne Baleary z Savony Termin: 1 wrzesień 2019 - 8 wrzesień 2019 Ilość noclegów: 7 Costa Cruises Costa Fascinosa ceny od 969.00 /os. promocja Włochy, Hiszpania Valletta / Malta   Zachodnie Morze Śródziemne z Genui Termin: 1 wrzesień 2019 - 8 wrzesień 2019 Ilość noclegów: 7 MSC Cruises MSC Bellissima ceny od 709.00 /os. promocja Włochy, Malta, Hiszpania, Francja Rzym / Włochy   Zachodnie Morze Śródziemne z Genui Termin: 2 wrzesień 2019 - 9 wrzesień 2019 Ilość noclegów: 7 MSC Cruises MSC Seaview ceny na zapytanie Francja, Włochy, Hiszpania Palermo (Sycylia) / Włochy   Klejnoty Morza Śródziemnego z Barcelony Termin: 2 wrzesień 2019 - 9 wrzesień 2019 Ilość noclegów: 7 Costa Cruises Costa Diadema ceny od 849.00 /os. promocja Hiszpania, Włochy, Francja Marsylia / Francja   Z Monte Carlo do Barcelony Termin: 3 wrzesień 2019 - 10 wrzesień 2019 Ilość noclegów: 7 Silversea Cruises Silver Whisper ceny od 4 400.00 /os. promocja Monako, Włochy, Francja, Hiszpania

Zobacz na mapie

Zobacz inne porty

LiveZilla Live Help