REJS - Z Savony do Rio de Janeiro (super okazja)

  SPRZEDANE
Termin: 16 listopad 2019 - 1 grudzień 2019 Ilość noclegów: 15
Logo: Costa Cruises Costa Pacifica
od 749.00/os.

Super Okazja: Promocyjne ceny już od €749/os!
Opłaty portowe w cenie.

Rejs wycieczkowy na trasie: Włochy, Francja, Hiszpania, Brazylia, statkiem Costa Pacifica linii Costa Cruises. Z Savony do Rio de Janeiro - zobacz najpiękniejsze miejsca z pokładu statku. Wymarzone wakacje czakają na ciebie!
Termin: 16 listopad 2019 - 01 grudzień 2019 (15 dni.)
 DataPortWpłynięcieWypłynięcieLegenda
dzień 1sobota
16.11.2019
Savona
Włochy
--:--17:00
Savona / Włochy

Savona jest trzecim co do wielkości miastem w Ligurii. Szczególnie znana jest ze swojego portu, obsługującego statki handlowe, jak również statki wycieczkowe i promy. Poza portem, Savona to malownicze stare miasto z twierdzą i malownicze plaże. Miasto jest członkiem Federacji miast Napoleona. Istnieje możliwość zwiedzania indywidualnego lub wykupienia wycieczki fakultatywnej od armatora. Należy jednak pamiętać, że wycieczki fakultatywne nie są dostępne w języku polskim!


Jak poruszać się po mieście?
Historyczne centrum miasta znajduje się kilkaset ...

czytaj dalej »
dzień 2niedziela
17.11.2019
Marsylia
Francja
08:0017:00
Marsylia / Francja

Port w południowej Francji, drugie co do wielkości miasto tego kraju. Mieszkają w nim ludzie różnych ras i narodowości. Całe dzielnice zamieszkują kolorowi imigranci, głównie z krajów Afryki Północnej i Czarnej Afryki, a także emigranci z lat 50 i 60: Hiszpanie, Portugalczycy, Grecy. Założona została w 600 r. p.n.e. jako kolonia grecka przez przybyszów z miasta Fokai w Azji Mniejszej i nazywała się wtedy Massalia.

Jednym z najciekawszych miejsc do zwiedzania są okolice ...

czytaj dalej »
dzień 3poniedziałek
18.11.2019
Barcelona
Hiszpania
08:0015:00
Barcelona / Hiszpania

Drugie co do wielkości miasto Hiszpanii, położone nad Morzem Śródziemnym, w sercu autonomicznego regionu Katalonii. Najłatwiej dostać się tam samolotem, podróż z Polski trwa około 2,5 godziny. W pobliżu miasta (około 10 km) znajduje się międzynarodowe lotnisko, z którego do centrum kursuje szybki pociąg podmiejski. Drugie lotnisko to Barcelona/Girona (97 km od Barcelony). Istnieje możliwość zwiedzania indywidualnego lub wykupienia wycieczki fakultatywnej od armatora. Należy jednak pamiętać, że wycieczki fakultatywne nie są dostępne w ...

czytaj dalej »
dzień 4wtorek
19.11.2019
Dzień na morzu--:----:--
dzień 5środa
20.11.2019
Dzień na morzu--:----:--
dzień 6czwartek
21.11.2019
Santa Cruz de Tenerife, Teneryfa / Wyspy Kanaryjskie
Hiszpania
08:3017:00
Teneryfa (Wyspy Kanaryjskie) / Hiszpania

Stolica Teneryfy - największej i najludniejszej wyspy w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Łagodny klimat umożliwia tu wspaniały wypoczynek przez cały rok. Oprócz bardzo dobrej infrastruktury hotelowej i plaż (pochodzenia wulkanicznego) Teneryfa posiada dwa obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO: wulkan Teide o wysokości 3.718 m n.p.m, (najwyższy szczyt Hiszpanii) będący parkiem narodowym oraz zabytkowe miasto La Laguna. Niezapomnianych wrażeń dostarczy przejazd do maleńkiej górskiej wioski Masca. Droga jest kręta i ...

czytaj dalej »
dzień 7piątek
22.11.2019
Dzień na morzu--:----:--
dzień 8sobota
23.11.2019
Dzień na morzu--:----:--
dzień 9niedziela
24.11.2019
Dzień na morzu--:----:--
dzień 10poniedziałek
25.11.2019
Dzień na morzu--:----:--
dzień 11wtorek
26.11.2019
Dzień na morzu--:----:--
dzień 12środa
27.11.2019
Recife
Brazylia
13:0020:00
dzień 13czwartek
28.11.2019
Maceio
Brazylia
07:0013:00
dzień 14piątek
29.11.2019
Salvador da Bahia
Brazylia
08:0014:00
dzień 15sobota
30.11.2019
Dzień na morzu--:----:--
dzień 16niedziela
01.12.2019
Rio de Janeiro
Brazylia
08:00--:--
Rio de Janeiro / Brazylia

Miasto w południowo-wschodniej części Brazylii nad Atlantykiem. Położone na skraju wyżyny, wśród wzgórz. Stolica stanu Rio de Janeiro. Od 1808 do 1821 roku faktyczna stolica Portugalii - rodzina królewska z Janem VI na czele schroniła się tutaj przed inwazją wojsk napoleońskich. W latach 1822-1960 Rio de Janeiro było stolicą niepodległej Brazylii, zanim powstała Brasilia. to drugie pod względem wielkości miasto w Brazylii. Charakterystycznymi punktami krajobrazu są wzgórza "Głowa Cukru" oraz Corcovado - "Garbata Góra" z posągiem Chrystusa ...

czytaj dalej »
Aktualny kurs walut:
1EUR: 4.4298PLN
1USD: 3.9665PLN
1GBP: 4.9998PLN
1CAD: 2.9329PLN
Cena katalogowaCena promocyjna
Kabina wewnętrzna- od 749.00
Kabina zewnętrzna z oknem- od 909.00
Kabina zewnętrzna z balkonem- od 1 049.00
Suite (apartament)- od 2 429.00
Kabina jednoosobowa- na zapytanie
3 i 4 osoba dorosła w kabinie- na zapytanie
dziecko do 18 lat jako 3 i 4 osoba w kabinie- tylko opłaty portowe (€200)
Opłaty portowe- w cenie

Uwaga! Ceny za osobę w kabinie dwuosobowej.

Cena zawiera:

zakwaterowanie w kabinie wybranej kategorii; wyżywienie - 3 główne posiłki, przekąski między posiłkami; napoje serwowane do śniadania i w bufetach samoobsługowych; serwis bagażowy podczas wejścia i zejścia ze statku; serwis kabinowy; korzystanie ze wszystkich urządzeń sportowo - rekreacyjnych znajdujących się na pokładzie statku (basen, jacuzzi, sala fitness, itp.); udział we wszystkich imprezach organizowanych na statku (przedstawienia w teatrze, koncerty, programy animacyjne itp.). W terminach od 1 kwietnia 2019 w cenie również zawarte opłaty portowe.

Cena nie zawiera:

kosztów dojazdu do portu; opłat portowych (w terminach do 31 marca 2019); ewentualnych noclegów w hotelu przed/po rejsie i transferów; wycieczek fakultatywnych w trakcie rejsu; korzystania z barów, mini baru w kabinie oraz napojów zamawianych w restauracji; korzystania z punktów usługowych (fryzjer, pralnia, fotograf, salon piękności i odnowy biologicznej, internet) i wydatków osobistych; napiwków dla obsługi na statku (kwota uzależniona od długości rejsu); ubezpieczenia KL, NNW i bagaż, kosztów wiz (tam gdzie wymagane).

Uwagi:

od 01.12.2015 na wszystkich rejsach Costa Cruises (z min. 5 noclegów) można zarezerwować następujące pakiety all inclusive:

dla dzieci 4-17 lat
Giovani od 15.99€/os./dzień, obejmuje on napoje bezalkoholowe serwowane w szklankach, którymi można delektować się o dowolnej porze dnia w restauracji, bufecie (lunch i kolacja) lub w barach.

dla dorosłych
Brindiamo od 24.99€/os./dzień, obejmuje napoje alkoholowe i bezalkoholowe serwowane w kieliszkach, szklankach, którymi można delektować się o dowolnej porze dnia w restauracji, bufecie (lunch i kolacja) lub w barach.

Piu Gusto od 27.99€/os./dzień, obejmuje napoje alkoholowe i bezalkoholowe serwowane w kieliszkach, szklankach, którymi można delektować się o dowolnej porze dnia w restauracji, bufecie (lunch i kolacja) lub w barach. Idealny pakiet dla miłośników koktajli: obejmuje 34 rodzaje koktajli alkoholowych i bezalkoholowych, mieszanych napojów i mrożonych.

Intenditore od 45.99€/os./dzień, obejmuje nieograniczone napoje (alkoholowe i bezalkoholowe) serwowane w szklankach, kieliszkach w restauracjach, barach, z minibaru i w kabinie. *Marki premium, premium likiery i szampan w kieliszkach. *Wszystkie napoje w cenie do €9 z Bar Listy Bar Menus, które są serwowane w kieliszkach.

Pakiet musi być wykupiony przez każdą osobę zakwaterowaną w kabinie - można zakupić w biurze przed rejsem, co pozwoli uniknąć naliczania opłaty serwisowej w wysokości 15% ceny pakietu.
Na Państwa życzenie zarezerwujemy przelot, transfery do/z portu, parking, dodatkowe noclegi oraz zadbamy o odpowiednie ubezpieczenie podróżne.

Logo: Costa Cruises

Linia: Costa Cruises

Costa Cruises to jedna z największych włoskich firm działająca w turystyce i firma cruisingowa nr 1 w Europie. Istnieje na rynku od marca 1948 (pierwszy rejs statku „Anna C” z Genui do Buenos Aires), na dzień dzisiejszy posiada najmłodszą flotę w Europie - 15 statków, do 2012 planowane są kolejne 2. W każdym z nich widać włoski styl i inspirację. Statki Costa Cruises pływają po Morzu Śródziemnym, odwiedzają państwa Europy Północnej, Grenlandię, Kraje Bałtyckie, a z dalszych destynacji – Karaiby, Amerykę Południową ...

dowiedz się więcej »
Costa Pacifica

Statek: Costa Pacifica

Costa Pacifica to inspirowane muzyką, żywiołowe kolorowe wnętrza, ozdobione nutami muzycznymi charakteryzują atmosferę na pokładzie. Tajemnica piękna tego statku tkwi w różnorodności stylów. Wnętrza zostały zaprojektowane poprzez zaczerpnięcie wszystkiego co najlepsze z czterech statków: Costa Serena, Costa Concordia, Costa Magica i Costa Fortuna. W rezultacie uzyskano mieszankę stylów architektonicznych, które sprawiają przyjemne i niepowtarzalne wrażenie.
Na pokładzie Costa Pacifica wszystko jest niesamowite, fascynujące i zabawne. Dostarczamy niekończącej sie dozy rozrywki w postaci symulatora Grand Prix Formuły 1, imponującego pokładu zewnętrznego ...

dowiedz się więcej »

Samolot

Połączenie: Warszawa - Mediolan Malpensa

Linie Lotnicze: LOT, AlItalia, AirOne

UWAGA! Istnieje możliwość podróży na trasie Warszawa - Mediolan Malpensa z przesiadką regularnymi liniami lotniczymi takimi jak Lufthansa, Swiss, Czech Airlines itp. Dostępne są również połączenia z przesiadką do Mediolanu z innych lotnisk w Polsce. Aktualnych połączeń najlepiej szukać na stronie www.skyscanner.pl

Praktyczne informacje:
Z lotniska Mediolan Malpensa do portu w Savonie dostać się można:
  • Pasażerowie linii Costa Cruises mogą skorzystać z transferu do portu w Savonie. Czas podróży to ok. 2 godz. 30min., a koszt ok. €30/os. w jedną stronę. Przedstawiciel armatora czeka w hallu przylotów i kieruje do autokaru. UWAGA! Z transferu mogą skorzystać osoby, których samolot ląduje w Mediolanie przed południem. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja - szczegółowych informacji udzielą pracownicy naszego biura.
  • Jadąc autobusem transferowym ze stacji przy Terminalu 1 na stację Milano Centrale. Autobus odjeżdża średnio co 20 minut. Cena biletu w jedną stronę to ok. €10/os. lub €16 w dwie strony. Dostępna jest promocja 3 bilety w cenie 2. Dzieci w wielu od 2 do 11 lat płacą 50% ceny. Podróż trwa ok. 60minut. Aktualne rozkłady i ceny autobusów można znaleźć na stronie www.autostradale.it. Ze stacji Milano Centrale należy wsiąść w pociąg jadący na stację Savona. Czas podróży to ok. 2 godz. 20 min., a cena to ok. €20. Bilety do kupienia w automacie na stacji w Mediolanie. Rozkład jazdy pociągów dostępny jest na stronie www.trenitalia.com. Ze stacji kolejowej w Savonie należy przejść do portu (ok. 20min. pieszo) lub zamówić taksówkę (ok. €15).


Połączenie: Gdańsk - Mediolan Bergamo
Katowice - Mediolan Bergamo
Poznań- Mediolan Bergamo
Warszawa - Mediolan Bergamo

Linie Lotnicze: WizzAir

Połączenie: Kraków - Mediolan Bergamo
Łódź - Mediolan Bergamo
Warszawa - Mediolan Bergamo
Wrocław - Mediolan Bergamo
Poznań - Mediolan Bergamo

Linie Lotnicze: Ryanair

Praktyczne informacje:
Z lotniska w Bergamo do portu w Genui dostać się można:
  • Jadąc autobusem transferowym na stację Milano Centrale. Autobus odjeżdża średnio co 30 minut. Cena biletu w jedną stronę to ok. €5/os. lub ok. €10 w dwie strony. Dzieci w wielu od 2 do 12 lat płacą €3,50. Podróż trwa ok. 60minut. Aktualne rozkłady i ceny autobusów można znaleźć na stronie www.autostradale.it. Ze stacji Milano Centrale należy wsiąść w pociąg jadący na stację Savona. Czas podróży to ok. 2 godz. 20 min, a cena to ok. €20. Bilety do kupienia w automacie na stacji w Mediolanie. Rozkład jazdy pociągów dostępny jest na stronie www.trenitalia.com. Ze stacji kolejowej w Savonie należy przejść do portu (ok. 20min. pieszo) lub zamówić taksówkę (ok. €15).

Autokar

Czas podróży autokarem to ok. 28 godzin a orientacyjny koszt na 2013 rok to ok. 330-350zł w jedną stronę za osobę i ok. 550-600zł w dwie strony za osobę. Autokar zatrzymuje się na stacji benzynowej przy bramkach autostradowych.


Połączenie: Warszawa - Savona
Katowice - Savona
Kraków- Savona
Gdańsk - Savona
Wrocław - Savona

Przewoźnik: Rudnik Tumay

Samochód

Trasa wynosi około 1300-1700km i praktycznie w całości jest to podróż autostradą. Paliwo najtańsze jest w Polsce, a najdroższe we Włoszech. W zależności od miejsca zamieszkania jedzie się trasą przez Czechy i Austrię lub przez Niemcy i Szwajcarię. Przed granicą czeską należy zaopatrzyć się w winiety na autostrady czeskie i austriackie. Koszt winiet na 10 dni w 2013 roku to ok. 100zł. W Niemczech korzystanie z autostrad jest bezpłatne. W Szwajcarii obowiązują winiety roczne, a ich koszt wynosi ok. 40 CHF. We Włoszech autostrady płatne są za kilometr (do Savony trzeba się liczyć z kosztem ok. €50. W Savonie dojechać można bezpośrednio do portu i zostawić samochód na portowym parkingu - koszt to ok. €12 za dzień.

UWAGA! Istnieje możliwość rezerwacji parkingu za pośrednictwem pracowników naszego biura. Przy dokonaniu rezerwacji konieczna jest marka i numer rejestracyjny pojazdu.

ZOBACZ PODOBNE REJSY

POZNAJ STATEK

Costa Pacifica
Costa Pacifica

Costa Pacifica to inspirowane muzyką, żywiołowe kolorowe wnętrza, ozdobione nutami muzycznymi charakteryzują atmosferę na pokładzie. więcej »

Najbliższy rejs tym statkiem

Zobacz inne rejsy tego statku »

NEWSLETTER