Norwegian Cruise Line

Norwegian Cruise Line

NCL Corporation to międzynarodowa linia cruisingowa z główną siedzibą w Miami na Florydzie. Istnieje na rynku od 1966 roku. W Europie, W Londynie i w Wiesbaden, działają dwa biura nadzorujące rejsy w Europie oraz europejski rynek sprzedaży.
Statki NCL odwiedzają Wyspy Karaibskie, Bermudy, Bahamy i Hawaje. W ofercie znajdują się również rejsy po Alasce, Kanadzie, Ameryce Środkowej i Południowej, Europie Północnej oraz Morzu Śródziemnym.

W roku 2000, NCL wprowadza swój sztandarowy produkt, tzw Freestyle Cruising – nowatorską formę wakacji na morzu, oferującą pasażerowi maksimum swobody na pokładzie. Nie ma tutaj sztywnych godzin posiłków, obowiązku stroju wieczorowego, oraz innych zasad mogących zakłócać beztroski wypoczynek.

Na dzień dzisiejszy, NCL posiada najmłodszą flotę wśród wiodących linii Ameryki Północnej - 14 statków specjalnie dostosowanych do potrzeb Freestyle Cruisingu. Jeden z najnowszych statków armatora, NCL Gateway, którego chrzest miał miejsce w lutym 2014 roku, określany jest mianem najbardziej innowacyjnego statku na świecie. Najnowszy, to NCL Escape. Do 2019 planowane jest wodowanie kolejnych jednostek.

W sierpniu 2014 roku linia została nagrodzona tytułem "Wiodąca Linia Crusingowa w Europie" już siódmy raz z rzędu. Dwukrotnie również otrzymała tytuł „Wiodąca Linia Crusingowa na Karaibach”

Na pokładzie jednostek NCL Freestyle Cruising fleet, na pasażerów czeka nawet i 28 różnych restauracji, bez ustalonych z góry godzin posiłku, czynnych od 17.30 do północy. Można więc wybierać kiedy, gdzie i z kim zjeść posiłek. Jeśli takie jest życzenie – każdego dnia rejsu można spędzić wieczór w innej restauracji. Dla Gości preferujących jeść co wieczór w tym samym miejscu, bądź o stałej godzinie istnieje możliwość dokonania rezerwacji, już na pokładzie statku.
Wybór kabin jest również imponujący, tak by zadowolić każdy gust i każdy budżet. W ofercie znajdą Państwo niedrogie i bardzo dobrze wyposażone kabiny wewnętrzne, kabiny dla Singli (na najnowszych statkach), kabiny z prywatnym balkonem, a także największy i najbardziej luksusowy kompleks kabin typu suite na morzu (jak Courtyard Ville z dostępem do prywatej strefy z basenem i pokładem słonecznym, oraz dwie Garden Ville z trzema oddzielnymi sypialniami, łazienkami, oraz pokojem dziennym. Zarówno w jednej jak i drugiej dostępna jest usługa lokaja i concierge'a).