Azamara Club Cruises

Azamara Club Cruises

Azamara Club Cruises powstała w 2007 roku, z ramienia linii Celebrity Cruises. Azamarę tworzą 2 butikowe, luksusowe statki – Azamara Quest i Journey, które na swój pokład przy maksymalnym obłożeniu mogą zabrać zaledwie 694 pasażerów.Początkowo miały one pływać we flocie Celebrity Cruises, jednak kierownictwo linii jednogłośnie stwierdziło, że oba statki są tak wyjątkowe, iż zasługują na własną odrębną linię cruisingową.

Azamara skupia się przede wszystkim na dostarczaniu wysokiej jakości usług, oraz oferowaniu atrakcyjnych tras. Obsługa pracująca na statkach szkolona jest w Wielkiej Brytanii, a serwis kamerdynera dostępny jest w każdej kategorii kabin, począwszy od najniżej położonych kabin wewnętrznych, skończywszy na najlepiej usytuowanych apartamentach.

Kolejną zaletą Azamary jest atrakcyjność odwiedzanych miejsc – jednostki pływają m.in. po Amazonce, Azji, Karaibach i Europie, a statki w portach stoją często po 2 dni. Ponadto wszystkie posiłki na pokładach statków serwowane są w restauracjach – co znowu czyni Azamarę perełką wśród linii cruisingowych. Linię tę polecamy w szczególności osobom lubiącym aktywny wypoczynek i wysokie standardy.