Costa Cruises

Costa Cruises

Costa Cruises to jedna z największych włoskich firm działająca w turystyce i firma cruisingowa nr 1 w Europie. Istnieje na rynku od marca 1948 (pierwszy rejs statku „Anna C” z Genui do Buenos Aires), na dzień dzisiejszy posiada najmłodszą flotę w Europie - 15 statków, do 2012 planowane są kolejne 2. W każdym z nich widać włoski styl i inspirację.

Statki Costa Cruises pływają po Morzu Śródziemnym, odwiedzają państwa Europy Północnej, Grenlandię, Kraje Bałtyckie, a z dalszych destynacji – Karaiby, Amerykę Południową, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Daleki Wschód. W ofercie są też rejsy po Oceanie Indyjskim. Ogółem 250 różnych destynacji.

W roku 2008 Costa przewiozła około 1,200,000 gości, co jest rekordem dla europejskiego rynku cruisingowego.

Załoga statków jest międzynarodowa (80 państw), dzięki czemu każdy z gości może poczuć się na pokładzie jak w domu. Obsługa posługuje się pięcioma językami: włoskim, angielskim, francuskim, niemieckim i hiszpańskim (na wybranych statkach dodatkowo rosyjskim i portugalskim.)

Na pokładzie, pasażerów czeka mnóstwo atrakcji, można pójść na basen, skorzystać z siłowni, sauny czy jacuzzi, wieczorem zaś posiedzieć w jednej z restauracji czy barów, albo przetańczyć noc w dyskotece. Pięć jednostek (Costa Luminosa, Serena, pacifica. Concordia i najnowsza Deliziosa) oferuje nowoczesne centrum odnowy biologicznej – Samsara Spa, połączone bezpośrednio z wybranymi apartamentami i ekskluzywnymi kabinami Samsara.