Pullmantur Cruises

Pullmantur Cruises

Pullmantur istnieje na rynku od roku 1971. Firma powstała w stolicy Hiszpanii jako tour operator oferujący wycieczki autobusowe po Hiszpanii i Europie.

W latach 80 tych, podróże między europejskimi stolicami jak Paryż, Londyn, Rzym, Madryd przeniosły się z autobusów na samoloty, które były szybsze i wygodniejsze.

Na początku lat 90 tych, Pullmantur uruchomił swój pierwszy daleki czarter dla destynacji Karaiby, pobyty 8 i 16 dni. Pod koniec dekady, firma dołączyła do branży cruisingowej, czarterując statek Sea Wind od linii Premier Cruises. Rejsy wycieczkowe uważane byływ tym czasie w Hiszpanii za drogą rozrywkę dla elit. Powstaje Pullmantur Cruises jako część Pullmantur SA.

23 czerwca 2003 powstaje Pullmantur Air, który uruchamia połączenie z Madrytu do Cancun. Obsługuja je trzy Boeingi 747 (tzw. jumbo jety). Pozwala to na pełną niezależność od innych przewoźników, przy transporcie pasażerów rejsów po Karaibach.

Kolejna wazna data to rok 2005, w którym Pullmantur Cruises rewolucjonizuje branże rejsów w Hiszpanii wprowadzając formułę TODO INCLUIDO (All Inclusive). Cena rejsu obejmuje w niej napoje niegazowane, gazowane, drinki, piwo, wino, likiery i koktajle bez limitów w każdym barze, restauracji i dyskotece na pokładzie statku. Pomysł bardzo szybko okazuje się strzałem w dziesiątkę.

W listopadzie 2006 Pullmantur S.A zostaje kupione przez Royal Caribbean. W dniu dzisiejszym firma składa się z czterech głównych elementów: Pullmantur Cruises, Pullmantur Air, Caribbean Destinations oraz Bus Tours.

Destynacje:

Morze Śródziemne: Barcelona, Villefranche (Monako - Monte Carlo), Livorno (Florencja - Piza), Civitavecchia (Rzym), Neapol, Tunis, Ateny, Mykonos, Rodos, Santorini, Dubrownik, Wenecja, Bodrum oraz Stambuł.

Morze Bałtyckie: Kopenhaga, Gdynia Kłaipeda, Sztokholm, Tallin, St Petersburg, Helsinki.

Morze Czerwone: Sharm el Sheik, Suez, Safaga (Egipt), Safaga, Aqaba (Jordania).

Karaiby: Santo Domingo, Tortola, St. Marteen, Guadalupe, Martynika, Santa Lucia, Cozumel, Wielki Kajman, Montego Bay (Jamajka), Aruba, Curaçao, Isla Margarita, Grenada, Barbados.

Wschodni Atlantyk: Lisbona, Funchal (Madera), Lanzarote, Casablanca, Malaga, Gibraltar, Agadir.